Uzdrawiające rośliny

Jakie rośliny warto mieć w domu?

Opinie na temat wpływu roślin na samopoczucie są różne. Jedni twierdzą, że to magia. Inni, że warto mieć na parapecie pachnące zioła, bo przydają się w kuchni. Ale czy zwykła paprotka może nam dodać dobrej energii?

Każdy z nas zna to uczucie rozdrażnienia, ogólnego zmęczenia czy bólów głowy, kiedy siedzimy sporo w domu #zostanwdomu. Niewiele się chce, czujemy się senni i najlepiej cały wieczór spędzilibyśmy przy Netflixie.

Czasem jest to po prostu zły dzień, szczęście omija nas szerokim łukiem. Zaparzamy herbatę z ulubionych ziół i wskakujemy pod koc przetrwać taki czas. Albo otwieramy okno w celu przewietrzenia pokoju. Oddech pełną piersią i… jest lepiej. Świeże powietrze pobudza i dotlenia.

Dlaczego to pomaga? Co powoduje, że źle czujemy się w nieprzewietrzanych pomieszczeniach? Co wisi w powietrzu? Ano wisi sporo. Formaldehydy, dym papierosowy (zawiera do 900 szkodliwych substancji), czad, tlenki azotu, dwutlenek węgla, toulen i benzen czy ksylen. Od takich zanieczyszczeń ma prawo boleć głowa, możemy być rozdrażnieni, zmęczeni, apatyczni. Nawet udowodniono i nazwano tę zależność – to tzw. choroba budynku (ang. Sick Building Syndrome). Jak jej przeciwdziałać?

paprotka-uzdrawiajaca-roslina

Należy bezwzględnie kupić subatomowy oczyszczacz pozytronowy. Żarcik:). Po prostu wprowadźmy do naszego życia uzdrawiające rośliny. Urozmaićmy wnętrze dodaniem trochę naturalnej zieleni. Serio, dodatkowa doniczka czy mini ogródek nie musi być rzeczą wyłącznie dekoracyjną. Postawmy storczyk obok komputera. Sansewieria przy telewizorze to też świetny pomysł. Bo możemy nie wierzyć w ich uzdrawiające moce, ale, że oczyszczają i nawilżają powietrze to pewne. Jeśli macie czas to spójrzcie na nasz mały ranking uzdrawiających roślin domowych.

czy-wiecie

Psst! Wiecie, że naukowcy z NASA (a jakże;)) już w 1989r. oznaczyli 18 roślin najskuteczniej oczyszczających powietrze? Znaczy się działa;)

Shopping Cart
Przewiń do góry